29 Eylül 2010

System error.

Kişi: Bence kimse kimsenin ne giydiğine karışmamalı, herkes özgür olmalı. Ben mini eteğimi giyerim, öbürü başka bir şey giyer. İnsanların dış görünüşlerinden yola çıkarak hiç kimse tek bir kelam bile etmediği insanı yargılayamaz.

Şaka gibi ama bu da aynı kişi: A-ha sıkmabaşa bak! Yobaz, hepsi aynı bunların. Hepsi örümcek kafalı!

SYSTEM ERROR! SYSTEM ERROR! SYSTEM ERROR! SYSTEM ERROR! SYSTEM ERROR! SYSTEM ERROR!

10 Eylül 2010

Gerçek Kesit 2 - Mendil içindeki şeker.

Harçlık diye beyaz mendil içine tıkıştırılmış dandik şekerle kandırılan Berke; mendili veren kabarık saçlı kadına en sahte gülümsemesiyle karşılık verdi. Suratındaki allığı fazla kaçırıp baharatlı Lays cipsi görünümü alan, 32 dişini göstere göstere konuşan kabarık saçlı kadın annesiyle laflarken, Berke'nin aklından çok enteresan şeyler geçmekteydi.

İlk aklından geçen, kabarık saçlı, baharatlı lays suratlı kadının evindeki tüm mendil içine tıkıştırılmış şekerleri toplamak ve bunları mahalledeki arkadaşlarına satmaktı, eğer arkadaşları almazsa köşedeki bakkala bunları satacak, böylece de bayramdan karlı çıkacaktı. Aklından geçen diğer şey kabarık saçları elektriklenmeye başlayan kadının kocasına gidip; ''Bu dandik şekerli mendili vereceğinize ortaya üç beş kuruş atsaydınız ikimiz de karlı çıkardık, napayım ben bu mendili? Selpak denen bir şey var, hijyenik hem. Ayrıca ben şeker sevmem.'' demekti. Bu düşündüklerini dün izlediği filme bağlayan Berke, bir eliyle şekerli mendili tutuyor, diğer eliyle de annesinin elinden tutarak sokakta yürüyordu. Az önceki düşüncelerine kafasını yorduğu için mendil dolu evden sokağa adım attığını farkedememişti.

Annesinin elini bırakıp, diğer elindeki şekerli mendili açtı. İçindeki şekerin ambalajını çıkartıp şekeri ağzına attı, mendili de cebine koydu. Bir sonraki bayram ziyaretinden iyi bir harçlık koparacağını umarak, evin kapısından koşarak girdi. Şimdi aklındaki tek şey, bilgisayarın önüne geçip arkadaşlarıyla saatlerce WoW oynamaktı.

Yıllar sonra;
Berke- 36 yaşında, çulsuz.
Bu çulsuzluğunun tek sebebinin beyaz mendil içindeki dandik şeker olduğunu düşünüyor. ''O gün şeker değil de harçlık verilseydi çok zengin olabilirdim, herşey kader kısmet işi.'' diyor.
En sevdiği aktivite; WoW oynamak.
En sevdiği yiyecek; Baharatlı lays.

Kabarık Saçlı Kadın- 236 yaşında, kel.
Berke'nin bedduasını aldıktan sonra kel kaldı. Kabarık saçlı olduğu fotoğraflarına bakıp iç geçiriyor.

Mendil
WoW oynamaktan gözleri bozulan Berke, gözlüğünü bu mendille siliyor. ''Oh! En azından bir işe yaradı!'' diye seviniyor.

Ana fikir;
Her şeyin bir şeyi var.
 
Tuşların Tıkırtısı: Eylül 2010
© 2008-2019 Tuşların Tıkırtısı
El emeği, göz nuru.
Tema || Minima Black adlı temayı tanımlanamaz hale getirdim.