3 Şubat 2013

Zaman Yiyici

 Durakta otobüs beklerken benimle en alakasız otobüsün tam önümde durup binmemi beklemesi çok rahatsız edici bir durum arkadaşlar. Otobüsteki onlarca insan benim o otobüse binmemi bekliyor ama ben onları görmemezlikten gelip esas otobüsün yolunu kısık gözle beklerken sanki bi taraftan önümdeki otobüsün yolcularına nanik yapıp “boşuna bekliyosunuz binmiycem ki” diyerek pis pis sırıtıyormuşum gibi oluyor.

O sırada otobüste belki de -istemeden de olsa- işine gücüne geç kalmasına sebep olduğum insanlar var ve bana bakarak içlerinden güzel sanatlı küfürlerini saydırıp küfür dağırcıklarına daha yaratıcı küfürler ekliyorlar, veya belki de tuvaleti gelmiş sümüklü çocuk evine gidemeden yolda altına kaçırıyor ve bu yüzden  ağlayarak insanları epey rahatsız ediyor. Ya da belki de o otobüsün beni beklediği sırada, bir kız sabaha kadar çalıştığı sınava geç kalıyor, mesela? Olabilir, daha çok ayrıntısına girersem otobüsün beni boşuna beklediği o 30 saniye'de daha çok şeye neden olmuş olabileceğimi de yazabilirim, ama yeterli.

 Yani düşününce rahatsız edici bir durum, otobüs olayı örnekti. Bazen o örnekteki zaman yiyici  gibi hissediyorum, zaman yiyen. "Zaman yiyici" diye bir şey var mı bilmiyorum, şimdi uydurdum. Ama yoksa da şu andan itibaren var, ben bazen zaman yiyiciyim, sen de kimi zaman zaman yiyicisin; hepimiz zaman zaman birbirimizin minik birer zaman yiyicileriyiz. Bu yazıyı okuyan insanlar olunca da yine bir nevi zaman yiyicilik yapmış olacağım. Evet.

Şimdi gideyim de "zaman yiyici" diye bir şey olup olmadığına bakayım.

5 dk sonra gelen ekleme: Google’a sordum, zaman yiyici diye bir şey varmış ama tabii ki benim dediğim şeklin dışında. Merak eden olursa diye; “Ünlü fizikçi Stephen Hawking'in “Zaman yiyici" adı verilen dünyanın en ilginç saati...” 

 
Tuşların Tıkırtısı: Şubat 2013
© 2008-2019 Tuşların Tıkırtısı
El emeği, göz nuru.
Tema || Minima Black adlı temayı tanımlanamaz hale getirdim.