31 Ekim 2015

Loop

Bu kadar dönüşebilirliğim olduğunu bilemezdim. Ne şiddette bir dönüşebilirlik bilmiyorum ama benliğim buhar halinde şekilden şekle giriyor sanki. 2 ay önceki ben değilim bu, hele 1 sene önceki ben kesinlikle değilim -arkada histerik kahkahalar-. Kafka'nın Samsa'sı misali bir dönüşüm de değil bu, anlamlandıramıyorum.  Yine hiçbir şey yapmak istememe istemlerim başladı. İşin vahim kısmı şu ki, en çok şey yapmam gereken bir zaman içerisinde debelenmekteyim. Öyle gerzek bir durum ki bu, hiçbir şey yapmak istemiyorum lâkin bir şey yapmaya çabalıyorum ve o şeyi yapabiliyorum. 

Neden böyle? İstediğim şey'ler gözümün önünde olmadıklarından ve onlara ulaşabilirliğimin yalnızca bu şekilde olduğunu düşündüğümden midir? Neden bu gerzek yerde statü adlı saçmalık bu kadar mühimsenen bir şey? Neden hep kendi kendimi bir odanın içerisine kapatıp üstüne anahtarı kilitliyorum ve anahtarı bulmamak için pencereden aşağı atan hep ben oluyorum? Neden önce o anahtarı bulmak istemiyorum ama her nasılsa daha sonra onu bulmak için çok deliriyorum? Niye birilerini çok önemsiyorum ama bu önemsemenin saçmalığının farkında olmama rağmen bundan kurtulamıyorum?  Niçin ve nasıl içimde bir sürü şey biriktirirken dışarıdan pamuk tarlası gibi durabiliyorum? Neden bu kadar bıkıyorum ama yine neden buna rağmen bekliyorum? Neden şu anda gözlerimden çıkan birkaç tuzlu damla yanağımdan aşağı süzülmekte?

Yine neden canım çok üzülüyor ve ben sadece böylece duruyorum.

8 Eylül 2015

Yalnız'ca

... Sonra dünyaya baktığın o pencereyi kapıyorsun, yeniden yalnızlığına gömülmek üzere. Hiçbir şey yok yine elinde, "Çürüyorum" diyorsun bakarken ellerine, canın çok acıyor, yanıyor, kurtulmak istiyorsun. Ama daha çok canını yakmak istememe isteği çekiyor seni yine yalnızlığına; kelimelerinin sessizliğine. Canın hala çok yanıyor. Hiç denecek kadar kimsen varken canın hep yanıyor.
Bunu 2007 yılında, 18 yaşımda iken bir deftere yazmışım. Burada bulunsun.
Bu arada evet. Canım hala yanıyor.
Since 1989.
 
Tuşların Tıkırtısı: 2015
© 2008-2019 Tuşların Tıkırtısı
El emeği, göz nuru.
Tema || Minima Black adlı temayı tanımlanamaz hale getirdim.