9 Mayıs 2017

Ebedi Tekerrür

Merhaba, 1 sene aralıklarla uğradığım nadide yer. Okuyan kaldı mı bilemiyorum. Zaten kendime yazmak için geldim, bu sebeple anlaşılmaz bir yazı olabilir. Sadece kendi kendime, kendime bir şeyler yazmak isteği. Kendine dönüş, sonsuz dönüşler ve kürkçü dükkanı mevzusu ("mevzuu" da olabilir).

Buraya uğranmayan birkaç aylık, senelik, günlük, vesairelik dönemlerde neler yaşanmış, neler yaşanmamış, ne kadar değişilmiş veya inatla aynı kalınmış? Neye sevinmişim, neyi tanımışım, neleri sayfalarca öğrenip sayfalarca yazmışım? Nelere sayfalarca üzülmüşüm ama sayfalara geçirememişim, neye üzülmüşüm ve neye üzüldüğümün farkında olunmamış? Neye sevinmişim, neye kırılmışım, niye tuzlu minik sular dökülmüş yüzümden zaman zaman ve hatta niye gülmüşüm kahkahalarla yanağımdaki gamzenin varlığını unutmuşken?

Niye ve neden soruları çok fazla, her şeydeki anlamın içinde boğuluyorum. Anlamları bulamıyorum. Her şeyin anlamı beni yutuyor ve sadece izliyorum. Zaman çok hızlı gidiyor ve artık tutamıyorum. Hiçbir zaman tutamadım ama şimdi elimden de kayıyor; elimden yağ gibi kayıyor. Elimden hiçbir şey gelmiyor. Hiçbir şey düzelmiyor; aksine düzensizleşiyor. Entropi yasası en çok bende işliyor. Düzensizliğin düzeni içerisinde düzeltmeye çabalanan her şey düzensizliğin mahkûmu oluyor. Alışıyorum, alışıyorsun. Alıştığımı sanıyorum, alıştığını sanıyorsun. Aslında her şeyi hep sanıyorsun. Gerçek sandıklarını hep "sanıyorsun" ama sanmana rağmen inanıyorsun. Ne güzel! Bu paradoksun içinde içten içe deliriyorsun!

Ama yaşıyorsun. Yaşadığını hissettiriyor her şey, büyüdüğünü ve hatta "artık" yaşlandığını. Üzücü de olsa sevindirici de yaşıyorsun. Hissedebildiğini hissediyorsun. Hissedebildiğini hissetmek güzeldir, tersi durumda ise taşlaşmış bir bedene dönüşmüş olma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

09.05.2017


3 lafazan:

Sed. (weba) dedi ki...

Ben hala okuyorum Findu. :)

Finduilas dedi ki...

OLEY ^^

Erdinç VargeL dedi ki...

teee kendi tumblr sayfamın arşivinden, seni ararken buraya kadar geldim. selamlar olsun.

 
Tuşların Tıkırtısı: Ebedi Tekerrür
© 2008-2019 Tuşların Tıkırtısı
El emeği, göz nuru.
Tema || Minima Black adlı temayı tanımlanamaz hale getirdim.