14 Ağustos 2012

Birtakım koku çağrışımları

Şimdi birtakım kokulardan bahsedeceğim. (trt haber spikeri edası) Aslında birilerinin bana çağrıştırdığı birtakım kokulardan desem daha doğru olur. Neyse işte sen anladın konuyu.  Anlamadıysan da okuyunca anlarsın ne kolaycı adam çıktın sen ya ben mi anlatacam her şeyi sana? Tipe bak. Ne var? NE ?

Mesela bence RTE  limon kokuyor. Öyle dalından yeni koparılmış mis sarı bebek limonlar gibi değil ama, hani şu buzdolabının yumurtalık bölümüne konan yarım, kurumuş, içi geçmiş  ve üzerinde yer yer kararmalar gözlenmekte olan limonlar var ya onlar gibi kokuyor, bana öyle geliyor. Bilemem doğrusunu.

Sonraa Kemal Kılıçdaroğlu da haşlanmış yumurta gibi kokuyor olabilir, ama şöyle. Hani mesela evde 4 kişisinizdir de o yüzden 4 tane yumurta haşlanmıştır, ama o 4 kişiden biri haşlanan yumurtayı yemez ve yumurta buzdolabına kaldırılır. Sonra o yumurta bekle bekle değişik bir hal alır ve 1-2 güne çöpte yerini bulur ya, heh işte o hale gelmiş yumurta  gibi kokuyor sanırım. Olabilir yani. Olur. Neden olmasın.

Bebeklerin vanilyalı dondurma koktuklarını tartışmam bile. Kesinlikle öyle kokuyorlar arkadaşım.  Hadi vanilyalı dondurma olmasa bile kesinlikle çok tatlı bir şey kokuyorlar.  Mesela hindistan cevizi kokuyor olabilirler.  

Paris Hilton da bozuk pembe pamuk şeker gibi kokuyor kesin. Bozuk pamuk şeker nasıl kokar bilmiyorum lakin bozulmuş olduğundan mütevellit birazcık kötü kokuyor olması muhtemel.

Bülent Ersoy  baharat kokulu ağır bir parfüm kullanıyordur  ve o parfüm kokusuyla kişi başına 3 kg sığır eti düşen bir mangal partisine gidip baharatlı etlerin keyfini çıkartıyordur. Tabii bunlar hep düşünce ehem.

Beyazıt Öztürk’ün un koktuğunu düşünüyorum. Bayağı düz un. Un koklamak gibi bir geri zekalılık yapmadığım için un nasıl kokuyor bilemiyorum ama bir şey de kokmuyordur herhalde. Beyaz da öyle bir şey kokmayan bir evladımız. 

Okan Bayülgen de bitter çikolata olarak satılan ama tadına bakınca “Ee hiç de bitter gibi değilmiş bu, biraz dandik herhalde?” denen sertimsi çikolatalarımızın kokusunu çağrıştırdı.  “HAYAT SOKAKLARDA ARKADAŞLAR LÜTFEN ANARŞİ (L) CONSUME OBEY DIE. HARİKULADE ŞİMDİ REKLAMLARA GİRİYORUZ :DD”  Dandik bitter çikolata Okan B.

Şimdilik bu kadar koku yeter, belki sonra devamını getiririm. (“şimdilik bu kadar koku yeter deyince” de ortama iştahı yerle bir eden asidi kaçmış kola kokusu geldi, yoksa bana mı öyle geliyor? kesin bana öyle geliyordur.)

12 lafazan:

Adsız dedi ki...

dandik bitter çikolata mı jfhgjfhgjfhgjfhgjfhgjfhgjfhgjfhgjfghjfhgjfghjfghjfghfg (goes to infinity)

Yıldız Kız
Not:un çok doğru tespit bence.

Finduilas dedi ki...

Dandik bitter çikolata çok ağır oldu sanırım hfjdhdjfdfhd

Ama ne yapayım bence benzeşiyorlar "sert"liklerinin DANDİK olması bakımından. :(

Sweet Leaf dedi ki...

“HAYAT SOKAKLARDA ARKADAŞLAR LÜTFEN ANARŞİ (L) CONSUME OBEY DAY. HARİKULADE ŞİMDİ REKLAMLARA GİRİYORUZ :DD”

dslkjfsdlkjfsd

Adsız dedi ki...

Ahaha yarıldım :D Çok ilginç bi yazı olmuş ama :D

bi dost dedi ki...

un koklamak gerizekalılık demek..

PEKİ!

Finduilas dedi ki...

Sweet Leaf;
HERKESİ ANARŞİYE DAVET EDİYORUM jdHfdj

RockunzeL;
Evet biraz garip oldu sanırım. :D

bi dost;
Ahaha ya koklayınca burnuna falan kaçmadı mı karabiber gibi ondan öyle dedim. :(

Gamze dedi ki...

Gerçekten çok eğlenerek okudum, hala gülüyorum hahahaha :D İnsanların nasıl koktuğunu düşünen tek insan ben değilmişim bunu anladım, çok güzel bir yazıydı aashfdgjkdgt

Rainbow Gatherer dedi ki...

hahaha süper tespitler :)
banada beklerim =)

Adsız dedi ki...

bu ne ya sanırım birkaç gün hayatı koklamayacağım yoksa aklıma türlü türlü isimleri getirebilirim. Paranoya olmayayim yani durup dururken :D

BERIL dedi ki...

Merhaba, blog unuzu çok beğendim ve hemen takipçiniz oldum. Sizi de kendi blog umda takipçi olmaya beklerim :)

http://momsblognote.blogspot.com/

KIZILGIN (Selnur Güneş) dedi ki...

bülent ve recep konusunda hiç şüphem yok :)

wimparella dedi ki...

ben ralp lauren kokuyorum.

 
Tuşların Tıkırtısı: Birtakım koku çağrışımları
© 2008-2019 Tuşların Tıkırtısı
El emeği, göz nuru.
Tema || Minima Black adlı temayı tanımlanamaz hale getirdim.